Blog

Witam na moim blogu – możecie tutaj Państwo znaleźć informacje o najnowszych i ważnych zmianach w przepisach oraz także myślę „życiowe” tematy i zagadnienia prawne. Proszę jednak pamiętać, że choć sytuacje tu opisane mogą różnić się tylko nieznacznie od Waszych przypadków, to zmiana ta może powodować, że stan prawny będzie już zupełnie inny, więc nie należy ściśle stosować się do prezentowanych na tym blogu opinii.Czy pandemia może zwiększyć emerytury?

2021-03-19, Adwokat Kamil Draga

Na postawione w tytule wpisu pytanie należy odpowiedzieć - tak, ale tylko w pewnych sytuacjach. To dość zaskakujące stwierdzenie znajduje jednak wyjaśnienie w prezentowanym pod poniższym linkiem artykułem - zapraszam do lektury, poza wspomnianą tu kw... czytaj więcej »

Testament budzący wątpliwości

2021-03-04, Adwokat Kamil Draga

Zazwyczaj testament konkretnie i w sposób nie budzący wątpliwości określa kto dziedziczy, kto otrzymuje zapis czy też kto nie otrzymuje zupełnie nic. Wszelako zdarzają się sytuacje, że nie można dojść do tego kogo spadkodawca chciał ustanowić swoim s... czytaj więcej »

Oznaczenie "śpiącego policjanta"

2021-02-10, Adwokat Kamil Draga

Dość powszechnym jest stosowanie na różnego rodzaju drogach osiedlowych - tzw. "wewnętrznych" - barier uniemożliwiających osiąganie na nich zbyt dużej prędkości, nieadekwatnej do ruchu jaki tam ma miejsce oraz potrzeb pieszych. Inicjatywa zrozumiała ... czytaj więcej »

Rozpowszechnianie na portalu cudzych seriali

2021-01-26, Adwokat Kamil Draga

Od kiedy pamiętam problematyka związana z tym, że za pomocą jakiegoś kanału komunikacji udostępniało się jakiś program, audycję, film itp., budziła emocje i stawiała pytanie o to, kiedy zaczyna się niedozwolone korzystanie z czyjejś pracy, nierzadko ... czytaj więcej »

Ograbiono CBA z prawie 10 mln złotych

2020-12-23, Adwokat Kamil Draga

Czy jest możliwe, aby w poważnej instytucji państwowej, będącej dodatkowo istotnym elementem tzw. aparatu organów ścigania, w ciągu przeszło 2 lat pracownica "wyniosła" prawie 10 milionów złotych? Otóż jeśli wierzyć panu Prokuratorowi, to okazuje s... czytaj więcej »


Adwokat Katowice
Prawa są jak pajęczyny, poprzez które przedostają się wielkie muchy,
a w których więzną małe
Monteskiusz


Kancelaria Adwokacka

adwokat Kamil Draga

ul. Wita Stwosza 7/217
40-040 Katowice

tel. kom. 506 227 786
tel. (fax) 32 494-05-40

Linki