Blog

Witam na moim blogu – możecie tutaj Państwo znaleźć informacje o najnowszych i ważnych zmianach w przepisach oraz także myślę „życiowe” tematy i zagadnienia prawne. Proszę jednak pamiętać, że choć sytuacje tu opisane mogą różnić się tylko nieznacznie od Waszych przypadków, to zmiana ta może powodować, że stan prawny będzie już zupełnie inny, więc nie należy ściśle stosować się do prezentowanych na tym blogu opinii.Instytucja kuratora dla nieobecnego - kiedy i co powinien?

2022-07-30, Adwokat Katowice Kamil Draga

W kodeksie rodzinnym i opiekuńczym istnieje instytucja kuratora, którą stosuje się w przewidzianych prawem przepisach. Jedną z możliwych sytuacji jest ustanowienie kuratora dla osoby nieobecnej, wobec której najczęściej toczy się postępowanie sądowe.... czytaj więcej »

Nabycie spadku a dochód ze zbycia nieruchomości

2022-07-26, Adwokat Katowice Kamil Draga

Na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik uzyskuje w określonych tam przypadkach przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości (lokalu). Jak traktować sytuację jednakże osiągnięcia przez kogoś okre... czytaj więcej »


Adwokat Katowice
Prawa są jak pajęczyny, poprzez które przedostają się wielkie muchy,
a w których więzną małe
Monteskiusz