Blog

Witam na moim blogu – możecie tutaj Państwo znaleźć informacje o najnowszych i ważnych zmianach w przepisach oraz także myślę „życiowe” tematy i zagadnienia prawne. Proszę jednak pamiętać, że choć sytuacje tu opisane mogą różnić się tylko nieznacznie od Waszych przypadków, to zmiana ta może powodować, że stan prawny będzie już zupełnie inny, więc nie należy ściśle stosować się do prezentowanych na tym blogu opinii.Zaprzeczenie ojcostwa przez męża matki?

2022-11-23, Adwokat Katowice Kamil Draga

Czy jest w ogóle możliwa taka sytuacja, jak w pytaniu podanym w tytule wpisu? Owszem tak - choć w praktyce oznacza to konieczność wykazania czy też udowodnienia tego, iż dziecko nie pochodzi od ojca. Jest to zatem sytuacja w pewien sposób odwrotna od... czytaj więcej »

Umowa o roboty budowlane - jakie zapisy winna zawierać?

2022-11-14, Adwokat Katowice Kamil Draga

Dzisiaj polecam orzeczenie w tematyce sporów wynikłych na tle wykonania umów o roboty budowlane, a więc dość często spotykanej w praktyce adwokata. Jest ona poza tym szeroka i różnorodna, co i też ma związek z tym, że jak to w życiu bywa - również na... czytaj więcej »

Ulga termomodernizacyjna

2022-11-12, Adwokat Kamil Draga

Warto pamiętać, że podatnikowi przysługuje tzw. ulga termomodernizacyjna. Oznacza to, że zgodnie z art. 26h ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik będący właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego ... czytaj więcej »

List gończy - przesłanka ukrywania się

2022-11-08, Adwokat Katowice Kamil Draga

W oparciu o art. 279 k.p.k. jeżeli oskarżony, w stosunku do którego wydano postanowienie o tymczasowym aresztowaniu, ukrywa się, sąd lub prokurator może wydać postanowienie o poszukiwaniu go listem gończym. W razie ujęcia i zatrzymania osoby ściga... czytaj więcej »

Przestępstwo korupcji - ciekawe orzeczenie

2022-11-04, Adwokat Katowice Kamil Draga

Tematyka "łapówki", czyli przestępstwa korupcji czy też przekupstwa pojawia się w kodeksie karnym w kilku przepisach - mianowicie art. 228, art. 229 a także 296a. Jaka jest między nimi relacja, kiedy należy kwalifikować przestępstwo z danego przepisu... czytaj więcej »


Adwokat Katowice
Prawa są jak pajęczyny, poprzez które przedostają się wielkie muchy,
a w których więzną małe
Monteskiusz