Blog

Witam na moim blogu – możecie tutaj Państwo znaleźć informacje o najnowszych i ważnych zmianach w przepisach oraz także myślę „życiowe” tematy i zagadnienia prawne. Proszę jednak pamiętać, że choć sytuacje tu opisane mogą różnić się tylko nieznacznie od Waszych przypadków, to zmiana ta może powodować, że stan prawny będzie już zupełnie inny, więc nie należy ściśle stosować się do prezentowanych na tym blogu opinii.Sprawcy przemocy domowej - impas w nakazach?

2022-05-23,

Założenie było takie, aby sprawców takich izolować i to stosunkowo niezwłocznie, jednak realizacja przepisów napotyka na trudności... Po szczegóły zapraszam do publikacji pod poniższym linkiem: https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/izolacja-sprawc... czytaj więcej »

Czy adwokat powinien reprezentować członków rodziny?

2022-05-02, Adwokat Kamil Draga

Nie ma formalnie takiego zakazu, żaden przepis tego nie zabrania, niemniej uważa się, że jednak nie jest to pożądane. A dlaczego? Zapraszam do poniższej publikacji: https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/adwokat-radca-a-reprezentowanie-krewnego,514879... czytaj więcej »

Fiskus wybiórczy w kwestii zawieszenia przedawnienia

2022-04-25, Adwokat Katowice Kamil Draga

Jak wiadomo - zgodnie z art. 70 par. 6 pkt Ordynacji podatkowej może nastąpić zawieszenie biegu terminu przedawnienia, co fiskus na swoją korzyść stosuje w przypadku zaległości podatkowych, czego skutkiem jest wydłużenie wspomnianego terminu. Jednak ... czytaj więcej »

Sprawy frankowe - ważne orzeczenie SA w Białymstoku

2022-04-21, Adwokat Kamil Draga

Kolejne dość istotne orzeczenie w sprawie tzw. frankowej - tym razem Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Zapraszam do poznania szczegółów sądowego wyroku pod poniższym linkiem: https://www.prawo.pl/prawo/umowa-o-kredyt-frankowy-moze-byc-niewazna-wiec-wi... czytaj więcej »


Adwokat Katowice
Prawa są jak pajęczyny, poprzez które przedostają się wielkie muchy,
a w których więzną małe
Monteskiusz