Blog

Witam na moim blogu – możecie tutaj Państwo znaleźć informacje o najnowszych i ważnych zmianach w przepisach oraz także myślę „życiowe” tematy i zagadnienia prawne. Proszę jednak pamiętać, że choć sytuacje tu opisane mogą różnić się tylko nieznacznie od Waszych przypadków, to zmiana ta może powodować, że stan prawny będzie już zupełnie inny, więc nie należy ściśle stosować się do prezentowanych na tym blogu opinii.Ograbiono CBA z prawie 10 mln złotych

2020-12-23, Adwokat Kamil Draga

Czy jest możliwe, aby w poważnej instytucji państwowej, będącej dodatkowo istotnym elementem tzw. aparatu organów ścigania, w ciągu przeszło 2 lat pracownica "wyniosła" prawie 10 milionów złotych? Otóż jeśli wierzyć panu Prokuratorowi, to okazuje s... czytaj więcej »

Czy korporacje są bezkarne?

2020-12-10, Adwokat Kamil Draga

Często słyszymy, że z wielką firmą-korporacją nie można wygrać w sądzie i nie ma sensu iść z nią w jakikolwiek spór sądowy. Jest to niejednokrotnie uzasadnione przykładami poszczególnych osób, które z takowymi podmiotami się zderzyły w sądzie i częst... czytaj więcej »

Dłużnik rzeczowy też może odpowiadać z art. 300 k.k.

2020-11-16, Adwokat Kamil Draga

Czy jeśli nie zaciągnąłem żadnego zobowiązania, ale jedynie zgodziłem się na to, aby jakiś składnik mojego majątku (samochód, lokal, dom itp.) został obciążony (np. hipoteką) celem zabezpieczenia długu, jaki powstał po stronie innej osoby (dłużnika) ... czytaj więcej »

Sprawy "frankowe" w sądach w praktyce

2020-10-01, Adwokat Katowice Kamil Draga

Po niezwykle szeroko komentowanym wyroku w Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie tzw. "frankowej" Państwa Dziubak (korzystnego dla nich) w polskich sądach pozycja frankowiczów znacząco poprawiła się i bardzo często wygrywają oni spraw... czytaj więcej »


Adwokat Katowice
Prawa są jak pajęczyny, poprzez które przedostają się wielkie muchy,
a w których więzną małe
Monteskiusz


Kancelaria Adwokacka

adwokat Kamil Draga

ul. Wita Stwosza 7/217
40-040 Katowice

tel. kom. 506 227 786
tel. (fax) 32 494-05-40

Linki