Blog

Witam na moim blogu – możecie tutaj Państwo znaleźć informacje o najnowszych i ważnych zmianach w przepisach oraz także myślę „życiowe” tematy i zagadnienia prawne. Proszę jednak pamiętać, że choć sytuacje tu opisane mogą różnić się tylko nieznacznie od Waszych przypadków, to zmiana ta może powodować, że stan prawny będzie już zupełnie inny, więc nie należy ściśle stosować się do prezentowanych na tym blogu opinii.Przychody z działalności wykonywanej osobiście

2019-04-15, Adwokat Katowice Kamil Draga

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych formułuje w art. 10 katalog tzw. źródeł przychodów i jako jedne z nich wymienia „działalność wykonywaną osobiście”. Trzeba pamiętać, że uszczegółowienie tego terminu znajduje się z kolei w art. 13 ws... czytaj więcej »

Przepadek korzyści majątkowej

2019-02-26, Adwokat Katowice Kamil Draga

Kodeks karny w art. 45 przewiduje tzw. przepadek korzyści majątkowej, jaką sprawca odniósł z popełnienia przestępstwa. Sankcja ta jest dotkliwa dla skazanych za przestępstwa, albowiem pozbawia ich – przynajmniej w założeniu – wszelkich profitów, któr... czytaj więcej »

Ważny wyrok TK dla pokrzywdzonych przestępstwem

2019-02-07, Adwokat Katowice Kamil Draga

Zgodnie z art. 53 kpk pokrzywdzony w tzw. przestępstwach ściganych z oskarżenia publicznego może działać jako strona postępowania obok lub zamiast oskarżyciela publicznego (na ogół prokuratora). Przestępstwa te to w zasadzie znakomita większość spraw... czytaj więcej »

Podatek od nieruchomości – budowla i budynek

2019-01-18, Adwokat Katowice Kamil Draga

Na postawie art. 2 ust. 1 pkt 2) i 3) ustawy o podatkach i opłatach lokalnych opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości podlegają budynki lub ich części oraz budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Z kolei w oparci... czytaj więcej »


Adwokat Katowice
Prawa są jak pajęczyny, poprzez które przedostają się wielkie muchy,
a w których więzną małe
Monteskiusz


Kancelaria Adwokacka

adwokat Kamil Draga

ul. Wita Stwosza 7/217
40-040 Katowice

tel. kom. 506 227 786
tel. (fax) 32 494-05-40

Linki