Blog

Witam na moim blogu – możecie tutaj Państwo znaleźć informacje o najnowszych i ważnych zmianach w przepisach oraz także myślę „życiowe” tematy i zagadnienia prawne. Proszę jednak pamiętać, że choć sytuacje tu opisane mogą różnić się tylko nieznacznie od Waszych przypadków, to zmiana ta może powodować, że stan prawny będzie już zupełnie inny, więc nie należy ściśle stosować się do prezentowanych na tym blogu opinii.Dłużnik rzeczowy też może odpowiadać z art. 300 k.k.

2020-11-16, Adwokat Kamil Draga

Czy jeśli nie zaciągnąłem żadnego zobowiązania, ale jedynie zgodziłem się na to, aby jakiś składnik mojego majątku (samochód, lokal, dom itp.) został obciążony (np. hipoteką) celem zabezpieczenia długu, jaki powstał po stronie innej osoby (dłużnika) ... czytaj więcej »

Sprawy "frankowe" w sądach w praktyce

2020-10-01, Adwokat Katowice Kamil Draga

Po niezwykle szeroko komentowanym wyroku w Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie tzw. "frankowej" Państwa Dziubak (korzystnego dla nich) w polskich sądach pozycja frankowiczów znacząco poprawiła się i bardzo często wygrywają oni spraw... czytaj więcej »

Z aresztami (niestety) nadal niedobrze...

2020-09-16, Adwokat Katowice Kamil Draga

Mimo orzeczeń europejskiego wymiaru sprawiedliwości uznających stosowanie przez polskie sądy (tak z własnej inicjatywy, jak i na wniosek prokuratora) aresztów za nazbyt pochopne czy wątpliwe, ów systemowy już problem nie maleje, a wręcz przeciwnie - ... czytaj więcej »

Tarcza antykryzysowa-problemy z interpretacją przepisów

2020-08-25, Adwokat Katowice Kamil Draga

Tym razem odsyłam poniższym linkiem do dość ciekawego i przede wszystkim mającego zastosowanie praktyczne artykułu na portalu www.prawo.pl. Jak widać sytuacje związane z wywołaną epidemią COVID-19 potrzebą wprowadzania stosunkowo szybko dużej iloś... czytaj więcej »


Adwokat Katowice
Prawa są jak pajęczyny, poprzez które przedostają się wielkie muchy,
a w których więzną małe
Monteskiusz


Kancelaria Adwokacka

adwokat Kamil Draga

ul. Wita Stwosza 7/217
40-040 Katowice

tel. kom. 506 227 786
tel. (fax) 32 494-05-40

Linki