Blog

Witam na moim blogu – możecie tutaj Państwo znaleźć informacje o najnowszych i ważnych zmianach w przepisach oraz także myślę „życiowe” tematy i zagadnienia prawne. Proszę jednak pamiętać, że choć sytuacje tu opisane mogą różnić się tylko nieznacznie od Waszych przypadków, to zmiana ta może powodować, że stan prawny będzie już zupełnie inny, więc nie należy ściśle stosować się do prezentowanych na tym blogu opinii.Sprostowanie w prawie prasowym

2021-12-06, Adwokat Kamil Draga

Media mogą sporo, szczególnie te określane jako tzw. "mainstream", w końcu to one, a nie bohaterzy ich audycji finalnie decydują o formie i treści wysyłanego widzowi przekazu medialnego... Jednak pamiętać trzeba, że także względem mediów prawo przewi... czytaj więcej »

Czy można kupić działkę nad ziemią (powietrze) ?

2021-11-23, Adwokat Kamil Draga

Odpowiadając na pytanie w tytule wpisu - w Polsce nie, a może jeszcze nie, gdyż pewne prace w tym kierunku podjęło Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak się jednak okazuje - jest już parę miejsc na świecie, gdzie takową działkę (?) - choć może raczej bar... czytaj więcej »

Orzeczenia sądów a "praktyka" banków

2021-11-12, Adwokat Kamil Draga

Nierozerwalną częścią kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości jest wpis w księdze wieczystej tejże nieruchomości hipoteki, która ów kredyt i roszczenia banku ma zabezpieczać. Wszelako w przypadku tzw. frankowiczów, czyli osób które wystąpiły o un... czytaj więcej »

Ograniczenia dla niezaszczepionych - opinia RPO

2021-11-04, Adwokat Kamil Draga

Dość znaczące i ciekawe - z punktu widzenia postępującej w przestrzeni publicznej tendencji do wprowadzania istotnych z punktu widzenia osób niezaszczepionych ograniczeń - stanowisko zajął RPO w sprawie studentów uczelni medycznych. Po więcej szczegó... czytaj więcej »

Skrzynka podawcza - co gdy zaginie korespondencja?

2021-10-27, Adwokat Kamil Draga

W czasie najbardziej nasilonej pandemii i podczas tzw. "lockdownu" spora część instytucji publicznych zmuszona była zamknąć swoje punkty obsługi klienta oraz biura podawcze czy kancelarie. Wówczas też wyłożono różnego rodzaju wrzutnie i innego tego t... czytaj więcej »


Adwokat Katowice
Prawa są jak pajęczyny, poprzez które przedostają się wielkie muchy,
a w których więzną małe
Monteskiusz