Blog

Witam na moim blogu – możecie tutaj Państwo znaleźć informacje o najnowszych i ważnych zmianach w przepisach oraz także myślę „życiowe” tematy i zagadnienia prawne. Proszę jednak pamiętać, że choć sytuacje tu opisane mogą różnić się tylko nieznacznie od Waszych przypadków, to zmiana ta może powodować, że stan prawny będzie już zupełnie inny, więc nie należy ściśle stosować się do prezentowanych na tym blogu opinii.VAT - Udowodnienie wykonania usługi niematerialnej

2021-07-22, Adwokat Kamil Draga

Zapraszam do zapoznania się z orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczącym wymogów i powinności, jakie powinien spełnić podatnik, na rzecz którego wykonano usługę tzw. niematerialną i który rzecz jasna chciałby uzyskać odliczenie podatku ... czytaj więcej »

Opcje walutowe - wyrok SN

2021-07-20, Adwokat Kamil Draga

Proponuję odświeżyć nieco już zapomniany problem tzw. opcji walutowych, który wystąpił w latach 2008-2009, na których wiele podmiotów gospodarczych poniosło dość istotne straty, zaś zarobiły - jakżeby inaczej - na ogół banki, które akurat na ówczesny... czytaj więcej »

Koszt zakupu zegarka w działalności gospodarczej

2021-07-07, Adwokat Kamil Draga

Dość zaskakujące - bo świadczące o zmianie podejścia fiskusa - ale jak najbardziej pozytywne i cieszące nie tylko adwokatów, lecz wszystkich jednoosobowych przedsiębiorców stanowisko w zakresie wykładni prawa, omawia poniższy artykuł. A dokładnie tyc... czytaj więcej »

Wyłudzenia pieniędzy - zalecenia UOKiK

2021-06-10, Adwokat Kamil Draga

Kontynuując problematykę oszustw przez osoby podające się za pracowników banków czy też tworzące fałszywe maile z załączonymi tam niebezpiecznymi linkami proponuję zapoznać się z radami UOKiK (opublikowanymi na stronie tego urzędu), który na bazie ni... czytaj więcej »

Oszustwo na "zdalny pulpit"

2021-06-01, Adwokat Kamil Draga

W dobie permanentnej presji na ogół wielkich instytucji finansowych jak banki, firm itp., które rzecz jasna w naszym interesie zachęcają nas - troszcząc się o nas (a dzięki czemu zupełnie przypadkiem pewnie ograniczając swoje koszty itd.) - do całkow... czytaj więcej »


Adwokat Katowice
Prawa są jak pajęczyny, poprzez które przedostają się wielkie muchy,
a w których więzną małe
Monteskiusz